تبلیغات اینترنتی چیست؟ لینک : https://asarnameh.com/?p=1205 👇 سایت : AsarNameh.com اینستاگرام :‌ instagram.com/AsarNameh تلگرام :  @AsarNamehh 👆
تبلیغات اینترنتی چیست؟ | تبلیغات اینترنتی به مجموعه روش‌هایی گفته می شود که از طریق اینترنت یک کالا یا خدمات و یا یک برند به بازدیدکنندگان یا جستجو کنندگان معرفی می شود.

تبلیغات اینترنتی چیست؟ | به گزارش آگهی‌نامه اینترنتی «اثرنامه» فراموش نکنید که اساس اینترنت بر پایه جستجو ساخته شده است. یعنی هر کس که به دنبال چیزی می گردد آن را در اینترنت جستجو می کند. همین مسئله سبب شده تا کسب و کارهای مختلف در صدد معرفی خود در اینترنت برآیند. هر چقدر گستره این معرفی در سایت های مختلف بیشتر شود شانس دیده شدن و پیدا شدن نیز بیشتر می شود. 

از همه مهمتر هرچقدر تبلیغات در سایت های مختلف بیشتر می شود تعداد بازدیدکننده سایت آگهی دهنده بالاتر می رود و این به افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر نظیر گوگل هم کمک می کند. بنابراین اگر به دنبال بهتر دیده شدن در اینترنت هستید باید بودجه ای را صرف تبلیغات اینترنتی خود کنید.

تفاوت تبلیغات رایگان و هزینه ای چیست؟اما شاید این سوال برایتان مطرح شود که وقتی امکان درج آگهی رایگان در اینترنت توسط بسیاری از سایت ها فراهم شده است آیا بهتر نیست بدون پرداخت هزینه و بصورت رایگان تبلیغ کنیم؟

در جواب باید گفت اگرچه ثبت آگهی رایگان در سایت های مختلف بی تاثیر نیست اما تاثیر آگهی های هزینه ای یا به اصطلاح تبلیغات ویژه به مراتب بیشتر است. 
تبلیغات اینترنتی ویژه معمولا تبلیغاتی هستند که در موقعیت های بهتری به نمایش در می آیند و تعداد دفعات بازدید آنها بسیار بالاتر است. همین مسئله سبب می شود که از نظر گوگل هم در موقعیت بالاتری قرار گیرند و همانطور که اشاره شد هدف اصلی از تبلیغات در اینترنت بهتر دیده شدن و بهتر جستجو شدن است.

از طرف دیگر معمولا تبلیغات رایگان فاقد لینک به سایت آگهی دهنده هستند که از دیگر معایب این نوع تبلیغات بشمار می روند. آگهی هایی که دارای لینک باشند به راحتی بازدیدکننده را به سایت مرجع هدایت می کنند و سبب افزایش رتبه سایت در گوگل نیز می شوند.

انواع تبلیغات اینترنتی: – تبلیغات در سایتهای نیازمندی ها با اندکی جستجو در اینترنت می توانید فهرست کاملی از سایت های تبلیغات اینترنتی را بیابید. در اکثر این سایت ها امکان ثبت آگهی رایگان علاوه بر آگهی های ویژه فراهم شده است. 
– تبلیغات بنری
از دیگر انواع تبلیغات اینترنتی، تبلیغات بنری می باشند. شما می توانید با طراحی یک تصویر بنر به ابعادی که توسط سایت ها تعیین می شود از امکان نمایش بنر در آن سایت ها استفاده کنید. بنر ها معمولا در حاشیه سایت ها و یا در بین مطالب آنها قرار می گیرند و می توانند دارای لینک و یا فاقد لینک به سایت آگهی دهنده باشند.
– تبلیغات متنی
آگهی های متنی تبلیغاتی هستند که در حاشیه و یا بین مطالب یک سایت قرار می گیرند و شامل متنی کوتاه می باشند. از جمله تبلیغات لینکدار محسوب می شوند.
– تبلیغات کلیکی
همانطور که از نام این نوع تبلیغات اینترنتی پیداست تبلیغاتی هستند که به ازای هر کلیک هزینه آنها محاسبه می شود. یعنی شما به ازای هر کلیک که توسط بازدیدکنندگان روی آگهی شما انجام می شود هزینه ای را به سایت مورد نظر پرداخت می کنید. البته معمولا امکان درج تبلیغات اینترنتی کلیکی توسط شرکت های واسطه برای شما فراهم می شود. با اندکی جستجو در اینترنت می توانید سایت های ارائه دهنده تبلیغات کلیکی را پیدا کنید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی از دیگر انواع تبلیغات اینترنتی استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات است. شما به سه طریق می توانید در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. روش اول که رایگان است ایجاد صفحات و گروه ها توسط خود شما و تبلیغ توسط خود شما در آنهاست. روش دیگر تبلیغ در گروه ها و صفحات پربازدید توسط اشخاص ثالث است. و روش آخر استفاده از شبکه های اجتماعی که مستقیما آگهی می پذیرند. تمامی این روش ها می تواند به نوبه خود تاثیر گذار باشند.

تبلیغات در گوگل ادوردز موتور جستجو گر گوگل برای علاقمندان خدماتی را فراهم کرده است که بتوانند کسب و کار خود را از طریق سرویسی بنام googleadwords معرفی کنند. شما با پرداخت هزینه می توانید کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت خود را از طریق این سرویس روی تبلیغات خود تنظیم کنید.
به عنوان مثال شرکتی که در زمینه دوربین مدار بسته فعالیت دارد می تواند عباراتی نظیر “دوربین مدار بسته” یا “خرید دوربین مدار بسته” را در پنل خود تنظیم کند .بدین ترتیب هر کسی که در گوگل هر یک از این عبارات را جستجو کند آگهی مربوط به آن شرکت بنمایش در خواهد آمد. تبلیغات در گوگل از نوع تبلیغات کلیلکی می باشند و به ازای هر کلیک از حساب شما کسر خواهد شد.

 تبلیغات به روش بهینه سازی سایتدر پایان به یکی از مهمترین روش های تبلیغاتی می پردازیم که امروزه موجب رقابت بسیاری از سایت های اینترنتی شده است. تبلیغات اینترنتی به روش بهینه سازی سایت یا اصطلاحا سئو به معنی افزایش رتبه سایت در گوگل با عبارات کلیدی مرتبط است.
به طوری که مثلا سایتی که در زمینه ترجمه فعالیت می کند کلمات کلیدی مرتبط با سایت ترجمه و ترجمه تخصصی را برای گوگل بهینه می کند. فراموش نکنید اگرچه این نوع تبلیغات در ظاهر رایگان هستند اما بهینه سازی یک سایت برای گوگل و رقابت با سایر رقبا هزینه هایی را به دنبال خواهد داشت. کلیه تبلیغات اینترنتی که در بالا به آنها اشاره شد روی رتبه سایت در گوگل هم تاثیر دارند. برای اطلاع بیشتر می توانید از یک شرکت طراحی سایت پیرامون بهینه سازی سایت خود کمک بگیرید.
منابع: سایت نشانگر دات کام، شرکت نیتاران پارس

بازدیدها: 10

پاسخ دهید

    1. asarnameh مالک آگهی

      خیلی ممنون از توجه شما.